Hot-Dom
Тепловізійне обстеження

Тепловізійне обстеження

Що таке тепловізійне обстеження?

Тепловізійна діагностика – це сучасна технологія оцінки стану теплового захисту, гідрозахисту та опалення будинку за допомогою комп’ютерної обробки даних, отриманих при огляді будівлі тепловізором. Цей інструмент дозволяє побачити об’єкти у видимому (звичайна фотографія) та в тепловому (інфрачервоному) діапазоні хвильового спектру (теплова фотографія), виміряти температуру в будь-якому місці “теплової фотографії”, відстежити динаміку теплових процесів, і в результаті отримати банк даних тепловізійного обстеження спостережуваного об’єкту.

Головні переваги тепловізійного обстеження – це реальні, точні та об’єктивні отримані відомості. Цей передовий метод контролю дозволяє виявити порушення технології будівництва або помилки в розрахунках проектування будівлі на стадії будівництва, перед початком оздоблювальних робіт та, з найменшими витратами, виправити наявні дефекти вже збудованого будинку та найголовніше – дозволяє визначити рівень та якість теплоізоляції опалювального об’єкта.

Тепловізійна діагностика опалювальних будівель дозволяє визначити: 

  1.  Прихований брак при будівництві, що впливає на тепло та гідроізоляцію об’єкта, наприклад, неякісний монтаж вікон, дефекти стиків між панелями, неякісний монтаж утеплювача, мости холоду тощо.

 2.  Порівняння реальних теплових втрат будівлі із нормативними показниками.

3. Зони можливого запотівання (утворення конденсату) конструктивних частин будівлі.

4. Незаплановані втрати та недоробки в опалювальній системі, її засміченість.

5. Протікання у покрівлі та стінах. Виявляти місця порушень гідро та пароізоляції.

6. Місця проходження прихованих труб або електричних ланцюгів в підлогах, що обігріваються.   

7. Перегрів електропроводки, електроарматури та електрообладнання.   

Точно визначити проблемні місця, що викликають холод, протяги, вогкість і витрати непомірних засобів на опалення легко і просто, використовуючи метод тепловізійної діагностики!

Тепловізійна діагностика індивідуального житла (ІЖ), приватних будинків та квартир. 

Для будівництва індивідуального житла все частіше застосовуються нові матеріали і технології, що дозволяє архітекторам і дизайнерам втілювати в життя різні ідеї, а будівельникам зводити об’єкти за дуже короткі терміни. У деяких випадках, таке ІЖ, після введення в експлуатацію, може бути не придатним для проживання через неправильне застосування при проектуванні та будівництві нових матеріалів та технологій.

Як перевірити якість виконаних робіт?

Найбільш ефективним, на сьогоднішній день, технічним вирішенням цієї проблеми є тепловізійне обстеження огороджувальних конструкцій (ОК), системи вентиляції та опалення. Ця послуга окупає себе на 100%. Отримавши звіт за станом теплового захисту збудованого індивідуального житла, перед етапом зовнішніх та внутрішніх оздоблювальних робіт (встановлені вікна та двері, запущено опалення), ви вчасно можете виявити дефекти, які допоможуть уникнути непередбачених витрат після введення в експлуатацію індивідуального житла на додаткове утеплення, ліквідацію затікання вологи та повторні оздоблювальні роботи.     

Розрахунок опору теплопередачі огороджувальних конструкцій індивідуального житла, на основі реальних даних, визначить необхідність додаткового утеплення і його вартість. Надалі це дозволить звести на мінімум витрати на опалення у зимовий та кондиціювання приміщень у літній період року.

При купівлі індивідуального житла, маючи тепловізійне обстеження, ви захистите себе від невигідної угоди і можете вимагати знижку на суму додаткових витрат.

Тепловізійні фотографії, у разі виявлення дефекту, дозволяють визначити, коли були допущені помилки, на стадії проектування чи будівництва.

Найчастіше тепловізійне обстеження замовляється на стадії початкової експлуатації індивідуального житла. У цьому випадку тепловізійні фотографії можна використовувати як докази неякісної роботи архітекторів або будівельників, аж до їх застосування в судових розглядах.

 Характерні дефекти

Інфрачервона діагностика показує наявність або відсутність прихованих конструктивних, технологічних, будівельних або експлуатаційних дефектів теплозахисту будівель. Всі види дефектів в огороджувальних конструкціях можна розділити на два типи:

  1. Дефекти, що викликають фільтрацію повітря через щілини і нещільності в стиках елементів огороджувальних конструкцій.   

Нижче наведено фотографії з наочним прикладом негерметичності будівельних конструкцій з явним проникненням холодного повітря:

 Перевірка дерев’яного будинку після збирання показала дефекти при збиранні прямокутних брусів.

Дефекти спричинені недостатнім рівнем теплоізоляції огороджувальних конструкцій (ОК), (стіни, стелі, перекриття, вікна, двері тощо) Для порівняння рівня теплоізоляції ОК, отриманих експериментальним шляхом, застосовуються показники, розраховані на підставі даних ДБН В.2.6 -31:2006 «Теплова Ізоляція Будівель».

Нижче на фотографіях наведено приклади з цими дефектами: